Pozabankowa pożyczka na remont

Remont jest przedsięwzięciem, które bardzo często odkładamy „na później”. Zwykle nie możemy się za niego zabrać, ponieważ na przeszkodzie stają nam ważniejsze, bardziej pilne wydatki. I tak sytuacja nieraz ciągnie się całymi latami. Niezbyt bardzo uśmiecha się też nam wizja zaciągania kredytu remontowego. Po pierwsze – jest on obwarowany niezwykle rygorystycznymi kryteriami, a po drugie – nie zawsze go dostaniemy.

Nie każdy ma wysoką zdolność kredytową czy pozytywną historię finansową w Biurze Informacji Kredytowej. Sporo osób w takiej sytuacji sięga po pożyczkę pozabankową lub kredyt pozabankowy pod zastaw i bez bik (Kredyty-biznes.pl). Zanim jednak zdecydujemy się skorzystać z takiego właśnie rozwiązania, dobrze sobie tę sprawę przemyślmy. Nie zapominajmy, że pożyczka pozabankowa – podobnie zresztą jak i bankowy kredyt – generuje pewne koszty. Zastanówmy się czy na pewno stać nas na ich poniesienie. Nie możemy w tym momencie uwzględniać jedynie opłat pożyczkowych – musimy mieć na uwadze też i możliwości naszych domowych budżetów. Jeśli uznamy, że poradzimy sobie ze spłatą pożyczki pozabankowej, obliczmy ile dokładnie będziemy potrzebować pieniędzy na remont.

Przydałby się więc nam zatem kosztorys, przy czym przy jego sporządzaniu zawsze powinniśmy brać poprawkę na to, że mogą się pojawić nieoczekiwane wydatki – remonty są bowiem nieprzewidywalne. Na takie niespodzianki lepiej być przygotowanym. Biorąc pożyczkę pozabankową, starajmy się możliwie jak najszybciej ją spłacić. Wówczas będzie ona kosztować nas mniej, a przy tym prędzej pozbędziemy się zobowiązania.

Leave a Reply