Pożyczka na dowód bez formalności

Pożyczki pozabankowe w większości przypadków są przyznawane jedynie na dowód osobisty. Wnioskodawca nie jest sprawdzany ani w żadnym rejestrze dłużników, ani w Biurze Informacji Kredytowej. Procedury trwają naprawdę krótko – zwykle sprawę można załatwić w przeciągu kilkunastu minut, nie trzeba zatem oczekiwać na decyzję w kwestii przyznania zastrzyku gotówkowego. Ten właśnie aspekt daje firmom pożyczkowym przewagę nad bankami, gdzie formalności zajmują sporo czasu (dobitnie widać to zwłaszcza przy długoterminowych kredytach hipotecznych).

Możliwość skorzystania z pożyczki prywatne bez zaświadczeń i bez weryfikacji w BIK jest dla wielu osób niezwykle cenna, albowiem często nie mają one skąd pożyczyć potrzebnych pieniędzy. Banki do udzielania kredytów zwykle się nie kwapią, a można o nich całkowicie zapomnieć, jeśli ma się niezbyt pozytywną historię w BIK bądź nie zarabia się dostatecznie dużo. Trudno się więc dziwić, że firmy pożyczkowe przeżywają obecnie prawdziwe oblężenie ze strony klientów rozglądających się za finansowymi rozwiązaniami stanowiącymi alternatywę dla oferty banków.

Wysokość pożyczek pozbankowych na dowód jest bardzo zróżnicowana – każda firma ma w tym zakresie swoje indywidualne ustalenia. Przykładowo w jednej maksymalny próg wynosi 7 tysięcy złotych, w innej zaś tylko 2 tysiące. Klient sam musi jednak odpowiedzieć sobie na pytanie ile pieniędzy tak naprawdę potrzebuje – pożyczanie ich na zapas mija się z celem, ponieważ oznacza to poniesienie dodatkowych kosztów, a przecież nie chodzi o to, by dopłacać.

Leave a Reply