Pożyczka pozabankowa nie w każdej firmie bez bik

Kiedy to jakiś bank odrzuci wniosek o przyznanie nam kredytu, nie martwmy się! Szanse na jego uzyskanie nie są w tym momencie przecież automatycznie przekreślane.

Co prawda poszukać będziemy musieli innego rozwiązania z tej sytuacji, jednakże chcąc można wymyślić naprawdę wiele. Przede wszystkim nasza uwaga powinna zostać skupiona na firmach oferujących pożyczki pozabankowe. Jasne, oprocentowanie w tej sytuacji będzie wyższe, aniżeli oferowane nam przez bank, jednakże niekiedy nie mamy już zbyt dużego pola manewru. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy się na wszystko godzić, łykając to niczym pelikany. Przede wszystkim w żaden sposób nie jesteśmy zwolnieni od dokładnego przeczytania umowy.

W tej sytuacji okazać się może, że firma afiszująca się jako ta posiadająca najtańsze kredyty tak naprawdę dodaje wiele różnego rodzaju zapisów do swoich umów. W większości przypadków nie trzeba być prawnikiem, by po wnikliwym jej przeczytaniu dostrzec pewne koszta dodatkowe. Poza tym dobrze jest zdawać sobie sprawę z faktu, że pożyczka prywatna bez sprawdzania w bik (Pozyczka-bez-bik-2012.com.pl) lub kredyty bez BIK nie zobowiązują nas do zaprzestania ich spłacania. Nic bardziej mylnego. Nie wszystkie firmy stosują w tym momencie konwencjonalne metody przekonywania dłużników.

Jedną z najpopularniejszych firm na tym rynku działających w Polsce są niewątpliwie Vivus i Wonga. Jednak te firmy te sprawdzają BIK. Z resztą trudno się dziwić skro udzielają pierwszej pożyczki za darmo, a przynajmniej  Vivus. Wonga za 10 zł w promocji dla nowych klientów.

Źródła:

  1. Opinie o Vivus https://www.eit-centrum.waw.pl/vivus-pozyczka-opinie/ Serwis Warszawskiego Centrum Ekonomii i Techniki
  2. Strona Vivus.pl

Leave a Reply