Pożyczki pozabankowe – istotne kwestie

Osoby ubiegające się o kredyty w bankach muszą się liczyć ze spełnieniem wielu wygórowanych wymagań – już jakiś czas temu kryteria dotyczące zdolności kredytowe zostały przez banki w znaczący sposób zaostrzone. Jeśli wnioskodawca ich nie spełnia, zostaje odesłany z kwitkiem, przy czym banku w ogóle nie interesuje to w jakiej sytuacji dana osoba się znajduje i jak mocno potrzebuje pieniędzy.

Jedynym rozwiązaniem dla klientów, którzy znaleźli się w powyższych okolicznościach są gotówkowe pożyczki pozabankowe dla zadłużonych. Obecnie oferta w ich zakresie jest bardzo mocno rozbudowana, więc jest w czym wybierać. Spośród największych zalet pożyczek pozabankowych należy wymienić przede wszystkim szybkość w ich udzielaniu. Znakomita większość firm pożyczkowych oferuje gotówkę na dowód osobisty, którą można dostać od ręki bez zbędnych formalności. Aby otrzymać pieniądze, wystarczy jedynie wypełnić wniosek i okazać dowód osobisty. Na tego rodzaju wymagania można jednak liczyć jedynie w przypadku pożyczek opiewających na niezbyt wysokie sumy.

Jeżeli natomiast kwota jest większa, wówczas firma pożyczkowa wymaga zwykle zabezpieczeń na przykład w postaci weksli czy poręczycieli. Nie mniej jednak nie zmienia to faktu, że nie sprawdza wnioskodawców w Biurze Informacji Kredytowej. Szansę na otrzymanie pożyczki pozabankowej mają zatem i te osoby, których finansowa historia nie jest kryształowa. Brak wersyfikacji w BIK sprawia, że pożyczki pozabankowe są realizowane bardzo sprawnie i szybko, a decyzji można oczekiwać od ręki.

Leave a Reply