Lampy led – zintegrowane oświetlenie sufitowe w pomieszczeniu

Obecnie stawia się na nowoczesne i ekologiczne rozwiązania. Do takowych niewątpliwie można zaliczyć innowacyjne lampy led –  to nic innego jak całe  lampy zbudowane na technologii wykorzystującej zintegrowane diody, czyli “mikrożarówki” powszechnie nazywanych ledami – stąd też nazwa “lampy led – a z kolei L-E-D to skrót od (eng.) light-emitting diode – czyli doda emitująca światło . Dotychczas technologia owa była stosowana przede wszystkim w lokalach użytkowych. Już od jakiegoś czasu w wielu miejscach możemy spotkać lampy led w powszechnym zastosowaniu na przykład jako oświetlenie sufitowe. Coraz częściej pojawiają się też te rozwiązania w pewnych miejscach użyteczności publicznej. Dotychczas lampy led jako, że są jeszcze nadal w pewnym sensie nowością na rynku, były do niedawna dosyć kosztowne. Aczkolwiek jak każda nowość  technologiczna też i ta z upływem czasu robi się coraz  tańsza i bardziej przystępna.

Oświetlenie sufitowe – moc zintegrowanych diod

Obecnie wspomniane lampy led zaczynają być coraz częściej stosowane jako zintegrowane lampy sufitowe. Współczesne rozwiązania jakie daje technologia led stanowią świetną alternatywę dla popularnych dotychczas halogenków stosowanych często w wielu miejscach jako oświetlenie sufitowe, gdzie w takim zastosowaniu diody sprawdzają się doskonale, nawet lepiej niż halogeny – wbrew pozorom świecą mocniej i zużywają mniej prądu. Ogólnie oświetlenie sufitowe to  mimo wszystko dosyć nietypowa forma źródła światła, z tego powodu używa się tu nietypowych rozwiązań przygotowanych specjalnie  do  tworzenia zintegrowanego oświetlenia sufitowego.

Obecnie produkowane  lampy led są przystosowane w pełni do do montażu w pomieszczeniu – nawet niewielkim, co jest też zaletą tej technologii – można je zamontować praktycznie wszędzie. Są one raczej  kierowane szczególnie do klienteli lubiącej nowatorstwo i nowoczesność we  własnym domu.  Lampy led pomalutku wypychają z ofert sklepowych do niedawna tak powszechne halogeny, bo po prostu ta technologia, którą wykorzystują lampy led jest lepsza i bardziej przyszłościowa.

Źródła:

[1] Technologia Led – Lampy / Listwy. Gdzie kupić, zamówić w Katowicach? artykuł w Portalu https://www.ibiznes.katowice.pl Katowicki Portal Biznesowy.

Leave a Reply