Komercyjne blogi samochodowe

Obecnie pojawia się coraz więcej blogów nie hobbystycznych, ale stricte komercyjnych. Tego typu blogi pełnią nieco inna funkcję – mają za zadanie przyciągnąć potencjalnych klientów dla określonej firmy i są zakładane właśnie przez przedsiębiorstwa i sklepy działające w internecie.

Przykłady:

Blog o Tanich Oponach

Firma również do swojej nazwy dołącza określenie “tanie opony” – takie są teraz standardy w internecie. Blog jak widać utworzony został specjalnie w celu przyciągnięcia nowych klientów. Założony został  na domenie firmowej tanie–opony.ekstra.eu, gdzie przedstawiciel  firmy opisuje asortyment oferowanych towarów przez firmę, aktualne promocje, które wprowadzane są w sklepie firmy “Ekstra – Tanie Opony“. Można też znaleźć informacje oraz nowości  w pojawiające się sporadycznie w sklepie należącym do tej firmy. Jak widać są tam głównie publikowane informacje o samej firmie Ekstra, zatem można powiedzieć, że jest  to blog reklamowy, lecz poza docleową jego funkcją, pojawiają się tam też porady dotyczące doboru opon, czy  felg, które pisane są przez specjalistów z tej firmy.

Przykład drugi: Indu – Uchwyty Samochodowe

Drugi przykład to bardzo podobny blog firmy Indu oferującej uchwyty samochodowe do gps i telefonii. Podobnie jak pierwszy założony został na domenie firmowej:  uchwyty – samochodowe.indu.pl. Tytuł jak zwykle zawiera nazwę oferowanego produktu. Jest to również blog reklamowy, którego podstawowym celem jest promocja głównego produktu firmy, czyli uchwyty samochodowe. Firma Indu sprzedaje także  takie produkty  jak akcesoria gsm, ładowarki do telefonów komórkowych, aczkolwiek głównym produktem sklepu są jak widać uchwyty samochodowe. Za pewne firma ta za pośrednictwem tegoż bloga chce dotrzeć do nowych nabywców, którzy możliwe, że kupią u nich uchwyty samochodowe,  szukając informacji na ten temat w Internecie.

Jak widać  zarówno blog firmy Ekstra – Tanie Opony jak i blog Uchwyty Samochodowe firmy Indu to typowe blogi reklamowe stanowiące uzupełnienie dla strony firmowej, czy też sklepu. Tworzenie tego typu blogów jest coraz popularniejsze.

Leave a comment